Startuj z nami | Dzisiaj jest 24 lipca 2017 20:40. Imieniny Kingi, Krystyny, Antoniego    
               
                 

   Katalog firm
   Forum Kraków

   Informator:
   Kalendarium
   Dyżury aptek
   Taksówki
   Rozkład MPK
   Mapa miasta
   Autostopem
   Msze
   Korki
   Moje Miasto:
   Wydarzenia
   Multimedia
   Edukacja
   Polityka
   Zdrowie
   Gospodarka:
   Inwestycje
   Nieruchomosci
   Praca
   Turystyka
   Transport:
   Drogi
   Komunikacja
   Lotnisko
   Kolej
   Kultura:
   Kino i teatr
   Filharmonia
   Wystawy
   Koncerty
   Sport:
   Sport
Kominki Kraków
   Inne:
   Partnerzy
Kraker.pl > Informacje > Kiedy tabletki odchudzające są skuteczne

Kiedy tabletki odchudzające są skuteczne
2013-08-07 15:38
Każdy pragnie mieć idealną sylwetkę. Ludzie wciąż poszukują sposobu, by pozbyć się nadmiaru tłuszczu. Jedną z metod na pozbycie się zbędnych kilogramów są tabletki odchudzające. Na rynku farmaceutycznym znaleźć można tabletki na odchudzanie zarówno dostępne na receptę jak i takie, które można nabyć bez niej. Tabletki odchudzające można podzielić na: przeczyszczające, pobudzające i obniżające łaknienie. Zwykle tabletki na receptę to środki, które są przeznaczone dla osób otyłych, o wskaźniku BMI przekraczającym 30. Są to tabletki na odchudzanie, które zawierają dość silne substancje.

Eksperci jednak przestrzegają przed zażywaniem tabletek bez nadzoru lekarza, ponieważ może to być groźne dla zdrowia. Ostrzegają także, przed kupowaniem pierwszych lepszych tabletek, które reklamowane są w mediach. Często również zwracają uwagę na to, że konsumenci tabletek mają zbyt duże oczekiwania i myślą, że tabletki pomogą im pozbyć się wszystkich problemów z nadwagą – a tak nie jest. Konsumenci narzekają, że tabletki odchudzające są mało skuteczne, oraz że to co mówią i pokazują w reklamach to kłamstwo. Nie znaczy to, że tak zwane suplementy diety nie działają. Mogą być one dobre w czasie odchudzania, ale tylko jako produkt wspomagający. Nie ma możliwości schudnięcia, jeśli przyjmujemy suplementy diety, ale w tym samym czasie objadamy się słodyczami, nie wykonując żadnej aktywności fizycznej. Tabletki odchudzające, żeby dobrze działały, muszą być dobierane indywidualnie. Jeżeli są to produkty wysokiej jakości, to w zestawieniu z odpowiednią dietą oraz dodatkowym wysiłkiem fizycznym zwiększają osiągnięcia na polu odchudzania.

Tabletki na odchudzanie są skuteczne, jednak należy wziąć pod uwagę to, że same tabletki nie pomogą. Niezbędna jest jeszcze dieta i regularny wysiłek fizyczny. Warto także udać się do dietetyka na konsultacje. Pomoże on ustalić odpowiedni jadłospis i poleci dobór najbardziej odpowiednich tabletek odchudzających.